HİZMETLER > Bölgesel Zayıflama


Body Shape

Body Shape bölgesel incelme ve selülit problemlerini çözmek için tüm dünyanın tercih ettiği teknoloji.

Body Shape Tüm estetik sorunlarına tek uygulamada 3 enerji ile çozüm getiriyor.
Vaküm, radyo frekans ve kızılötesi.

Bölgesel incelme ve selülit tedavilerinde negatif basınç (vakum) çok uzun yıllardır tüm dünyada güvenle kullanılan sitemlerdir. Hala bir çok merkezde vakum sistemi ile çalışan cihazlar, yoğun olarak kullanılmaktadır.

Son 5 yıldır vakum sistemine diğer enerji çeşitleri olan radyofrekans ve infrared'in eklenmesi ile uygulamaların etkinliğinin artırılması ve kısa sürede sonuç alınması amaçlanmıştır. Body Shape cihazı içerisinde hem vakum, hem radyofrekans hem de infrared enerjisi kullanarak etkili uygulamalar yapmak kısa sürede bölgesel incelme ve selülitte tatmin edici sonuçlara ulaşmak için üretilmiş sistemlerdir.

Ameliyatsız liposection olarak nitelendirilen body shape sisteminde;
bölgesel yağlanma, selülit ve vücut şekillendirmede mucizeler yaratmaktadır.
RF, Soft Lazer ve Vakum ile yapılan işlemlerde enerji yoğunluğu ve yüksek frekans, cildin derinliklerine kadar inip yağların parçalanmasını ve buharlaşmasını bunun yanısıra vakum masajı sayesinde lenf drenaj ile dolaşımı hızlandırarak yağların lenf kanalları yoluyla vücuttan atılmasını sağlar. Böylelikle cildi sıkılaştırır ve düzelterek şekle girmesine yardımcı olur.

Nasıl çalışır
Body Shape sisteminin el aparatları ile vücut ve daha küçük alanlar için geliştirilmiş başlıkları mevcuttur.
Vücut bölgeleri için kullanılan başlıkta, emme- vakum görevi yanında roller'ler sayesinde cilde bipolar radyofrekans uygulanmakta ve aynı zamanda infrared enerjisi cilde uygulanarak etkin uygulamalar sağlamaktadır.Vakum enerjisi, emme uygulaması ile derin dokularda masaj etkisi yaratırken aynı zamanda yağ hücrelerinde parçalanma yapar.
Dolaşımı artırarak uygulama yapılan bölgenin ödemden kurtulması sağlanır.
Radyofrekans enerjisi bipolar özelliği ile derin dokularda ısı artışı sağlar.
Isı artışı yağ hücrelerinin parçalanmasını kolaylaştırırken ısı ile damarlarda genişleme parçalanan yağların atımını sağlar. Dolaşımın artması ile vücut şekillendirme ve selülit uygulama sonuçları istenilen düzeye ulaşmış olur.

Radyofrekans, derin dokulardaki ısı artışı ile kolojen dokuda remodeling (yeniden yapılanma) yaparak cildin portakal kabuğu görünümünden kurtulmasını, sarkma ve kırışıklıkların azalmasını sağlar. Vücut yanında yüz ve diğer küçük bölgeler için kullanılan başlık sayesinde tüm ciltte cilt kalitesinin ve elastikiyetinin artırılması amaçlanır.
İnfrared enrejisi cildin yüzeysel ve derin dokularda ısı artışını sağlayarak cildin düz pürüzsüz görünümünü sağlar.
Selülitte görülen portakal kabuğu görünümünün tedavisini sağlar, ayrıca vücut şekillendirme uygulaması sonucunda da infrared enerjisi cildin canlı, pürüzsüz gergin olmasını sağlar.
Soft Lazer ve Bi-Polar RF ile elde edilen derin ısı sayesinde cildin alt katmanlarına Hypodermise ulaşarak biriken yağ hücrelerinin küçülmesini sağlar. İnfrared sistemi yüzeyde acısız ve güvenli mükemmel bir koruma sağlar.

Birkaç hafta sürecek düzenli bir tedavi ile gözle görülür bir incelme ve selülit görünümünde düzelme sağlanır.

Kullanımın Alanları
Vücut şekillendirme, bölgesel incelme, selülit tedavisi, cilt gençleştirme, yüz gençleştirme, çatlak ve stria tedavisi.
Kullanımı
Body shape cihazının vücut için büyük ve küçük başlıkları mevcuttur. Uygulama bölgesine göre başlık seçilir.
Uygulama bölgesine uygulama öncesi özel masaj ve body shape kremi uygulanır.
Başlık cilde hafifçe bastırılarak incelme, şekillendirme, selülit amaçlanan bölge gezdirilerek taranır.
Kişiye ve dokuya göre uygulanan enerji parametreleri el aparatından ayarlanır.

Diğer cihazlarla kullanımı
Body Shape, ağrısız ve acısız bir uygulamadır. Diğer cihazlarla birlikte kombine edilerek uygulanması etkinliğini artıracaktır.
Vibrasyon sistemleri, pasif jimnastik ve lenfatik drenaj sistemleri ile birlikte uygulanabilir.
Lenfatik drenaj sistemlerinden hemen sonra-önce uygulanabilir.

Seans sayısı
Body Shape seans sayısı genel olarak bölgesel incelme ve selülit tedavilerinde devamlı olarak 10 seans olarak uygulanır.
1 hafta ara verildikten sonra tekrar 10 seans olarak 2. paket uygulaması yapılabilir.
Uygulama seans sayısının artmasının sonucu, her hangi bir yan etki görülmez.
Seans Süresi: 30-45 dk dır.
Seans Aralıkları: genel olarak haftada 3-5 seans olarak yapılabilir.

------------------------------------------------------------

Pressorterapi - Lenfatik Drenaj

Pressoterapi vücudun bölgesel olarak hava basıncı altında bırakılarak, dolaşım sisteminin aktive edilmesi ve ödemin uzaklaştırılması için kullanılan yöntemdir.
Bölgesel incelme ve zararlı toksinlerden kurtulmanın önde gelen yollarından biri pressoterapi, ideal bir vücut şekillendirme cihazıdır.

Lenf sinirlerinin yeteneğini harekete geçirerek kilolu insanların oksijen tüketimini artırır.  Doğal hava masajı ile konforlu ve acısız uygulamayı gerçekleştirir. 

Kullanım alanları
Bölgesel incelmeye yardımcı olur, selülit tedavisinde oldukça etkili tedavi sağlar.
Vücutta biriken ödemin atılması için en etkili yöntemdir.
Regl öncesi ve genel olarak vücutta birikmiş ödemin atılmasında en etkili yöntemdir.
Dolaşım bozukluğuna bağlı ayaklarda oluşmuş ödem ve şişliklerin tedavisinde etkilidir.
Alt extremitelerde ödeme bağlı ağrıların tedavisinde etkilidir.

Bölgesel incelmede ortaya çıkan ödem ve vücutta sıvı birikimi, lenfatik drenaj sistemi ile vücuttan uzaklaştırılır. Aynı zamanda vücutta parçalanmış olan yağ hücreleri vücuttan idrar yoluyla atılabilir.
Uygulamadan sonra kişilerin idrara çıkma ihtiyaçlarında belirgin artış gözlenir. Seans sonrasında kişilerde hafifleme, rahatlama hissi görülmektedir.

Selülit rahatsızlıklarında sorun: cilt altında dolaşımın bozulması, dokuda biriken ödemin atılamaması ve portakal kabuğu görünümünün oluşup cilt kalitesinin azalmasıdır.
Cilt altında dolaşımın düzelmesi selülit görünümünde azalma sağlar. Aynı zamanda diğer uygulamalar ile (vakum, elektroterapi…) yağların parçalanması sağlanması durumunda selülit görünümü kısa sürede çözülmektedir.
Pressoterapi uygulaması ile basınç altında kalan vücut kısımlarının cilt altı seviyede damarlarda açılma, dolayısıyla dolaşımın düzelmesi görülür.
Dolaşımı düzelmiş olan vücut bölümlerinde, hem parçalanmış yağ hücreleri atılımı hızlı ve rahat olmakta, hem de selülite özgü portakal kabuğu görünümüne sebep olan ödem birikimi ortadan kaldırılmaktadır.
Selülit tedavilerinde lenfatik drenaj diğer uygulamalara ek veya tek başına uygulandığında oldukça iyi sonuçlar sağlamaktadır.  
Seans sayısı
Pressoterapi seans sayısı genel olarak bölgesel incelme ve selülit tedavilerinde devamlı olarak 10 seans olarak uygulanır.
1 hafta ara verildikten sonra tekrar 10 seans olarak 2. paket uygulaması yapılabilir.
Uygulama seans sayısının artmasın sonucu her hangi bir yan etki görülmez.

Seans Süresi: 20-30 dk dır.
Seans Aralıkları: genel olarak haftada 2-3 seans olarak yapılabilir.

Web Tasarım : GrafSahin